HALLOWEEN NA HLUBOČCE
Celý článek

Hlubočka válí v ABAKU

Skokan Abaku

Vážení zákonní zástupci a milí žáci,

naše letošní premiéra v Abaku byla jedna velká jízda . Průběžně jsem Vás informovala o vývoji hry a aktuálních výsledcích, které byly dechberoucí . Za pár měsíců účasti v této matematické hře podávalo výborné aritmetické výsledky čím dál více hráčů.

K 15.5. proběhlo vyhodnocení celorepublikové Abaku ligy škol, kde jsme se umístili na skvělém 11. místě z 363 zaregistrovaných škol .

Na konci května proběhlo v Praze mistrovství České republiky jednotlivců a týmů v Abaku, na které jsou pozvány pouze nejúspěšnější školy z žebříčku Abaku ligy. Naši školu reprezentovali Dan Grupač, Daria Malytska a Jiří Horváth. V obrovské konkurenci povětšinou starších žáků dokázali statečně zabojovat a v několika soubojích zvítězit, což je dovedlo k zisku výborného  14. místa. Všem moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy .

Na závěr sezóny nás čekalo ještě další milé překvapení - pozvání na vyhlášení nejlepších škol v Abaku v našem městě, které proběhlo 27.6. v DDM za přítomnosti zástupce ústeckého magistrátu z odboru školství, kultury a sportu.

Naše škola získala nejen fantastické 2. místo , ale také titul “ Skokan Abaku” , který byl mimořádně udělen za výjimečné množství spočítaných příkladů v určitém soutěžním období. S těmito úspěchy je spojen i finanční dar škole ve výši 20. 000 Kč od města Ústí nad Labem, jež hru podporovalo, za což velice děkujeme.

Milí žáci, na tomto famózním úspěchu má podíl každý z Vás, který si zkusil hru zahrát, každý, kdo se k ní opakovaně vracel, každý, kdo se rozhodl překonávat své limity.

Jsme na Vás moc pyšní, že i díky této aktivitě děláte skvělé jméno naší škole a děkujeme Vám za to .

Děkujeme také všem rodinným příslušníkům, kteří děti ve hře podporují - bez Vás by to nešlo .

Děkuji vedení školy, že podporuje aktivity pro rozvoj dětí v této oblasti.

Moc děkuji všem učitelům, jež Vás pro hru nadchli, zejména paním učitelkám Reissigové a Stárkové, které parádně rozjely hru na druhém stupni . Děkuji svým čtvrťáčkům ve 4.B, Abaku benjamínkům, kteří začali stavět aritmetický žebříček, jež nakonec, díky aktivitě Vás všech, dorostl až do neskutečných výšin.

První ročník na naší škole máme u konce, Abaku ale můžete trénovat dál i přes prázdniny .

Už teď se moc těším, až s letošními zkušenostmi v září rozjedeme ročník další .

Přeji všem krásné prázdniny.

Mgr. Šárka Stumpfová

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.